Jiří Prskavec

Po 24 letech se ve francouzském Pau uskuteční společné Mistrovství světa ve vodním slalomu a ve sjezdu na divoké vodě. České fanoušky ale budou zajímat především boje v olympijském slalomu, které vypuknou v úterý 26. září a vyvrcholí v neděli 1. října.

Jiří Prskavec a Kateřina Kudějová se chystají na obhajobu zlatých medailí, ale uspět může prakticky každý z české výpravy. Kdo bude mít největší šance?


5 českých medailových nadějí

Jiří Prskavec

Je mu teprve 24 let, ale už se stihl stát mistrem světa, dokonce třikrát ovládl Evropu a loni vybojoval v Riu olympijský bronz. Letos byl ve Světovém poháru třikrát na stupních vítězů, ale nejcennější stupínek mu unikal. I na Mistrovství Evropy, kde bral bronz.

Vít Přindiš

Jako první český kajakář v letošní sezóně ovládl celkové hodnocení Světového poháru, když vyhrál tři z pěti závodů. Na velkých akcích si zatím dojel pro jedinou individuální medaili – evropské stříbro z roku 2014. Letos byl na kontinentálním šampionátu pátý.

Kateřina Kudějová

V Pau bude obhajovat titul mistryně světa. Letošní sezóna jí ale zatím tolik nevychází. V celkovém hodnocení Světového poháru skončila 9., na Mistrovství Evropy o pět příček níže. Držitelku 8 medailí z velkých akcí (včetně hlídek) ale nemůžeme podceňovat.

Jonáš Kašpar/Marek Šindler

Výkonnost této mladé dvojice stále roste. Na Olympiádě v Riu skvěle rozjetou jízdu nedotáhli až do konce a skončili 8. Na letošním Mistrovství Evropy už se jim zadařilo a získali bronz. Potěšily je i dvě výhry ve Světovém poháru.

Tereza Fišerová

Mladičká česká kanoistka vyhlašuje za svůj cíl postup do finále. Její letošní výkony ale dávají tušit, že by mohlo být i líp. Vždyť byla druhá na Mistrovství Evropy a také v celkovém hodnocení Světového poháru. S Jakubem Jáněm se představí i ve smíšeném závodě a pokusí se navázat na triumf z Prahy.


Vše podstatné z Mistrovství světa ve vodním slalomu nabídne v přímých přenosech ČT sport.

Program přímých přenosů:

  • Pátek 12:00 – semifinále C2 mužů, C1 žen a K1 mužů
  • Pátek 16:30 – finále C2 mužů, C1 žen a K1 mužů
  • Sobota 10:25 – semifinále K1 žen a C1 mužů
  • Sobota 15:00 – semifinále K1 žen a C1 mužů
Užitečné odkazy
Program MS ve vodním slalomu
LIVE výsledky
LIVE streamy

Foto: Jiří Prskavec (Autor: Martin Dvořáček, pod licencí BY)

5 českých nadějí pro Mistrovství světa ve vodním slalomu 2017

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *