koláž

Hokej, tenis, biatlon a také atletika. „Královně všech sportů“ se u nás tradičně vede dobře, což dokazuje řada úspěchů z minulosti, ze současnosti a snad také z budoucnosti. O ty by se mohlo zasloužit i 7 vycházejících hvězd české atletiky, které v tomto článku představujeme.

#7 Nikola Bendová

Mohla by po čase zase trochu proslavit českou sprinterskou školu. Na 100 a 200 m přepisuje české mládežnické rekordy a sbírá také úspěchy na mezinárodní scéně. Loni brala na ME do 18 let v Tbilisi bronz na 200 m, rok předtím byla zase v Cali pátá na světě.

#6 Lada Pejchalová

Ve skoku do výšky je zdatnou soupeřkou Michaely Hrubé. Na MS do 18 let v Cali v roce 2015 získala bronz a v dalším roce už byla v Bydhošti čtvrtá na světě mezi 20letými. V této věkové kategorii si letos na ME v Grossetu doskočila pro pátou příčku. Už se umí přehoupnout přes 190 cm.

#5 Amálie Švábíková

Až v listopadu jí bude 18 let, přesto se letos zúčastnila Mistrovství světa v Londýně. Dlouho kombinovala atletiku se snowboardingem, ale nakonec se rozhodla, že bude jen skákat o tyči. Udělala dobře, vždyť drží český juniorský rekord a loni si na ME do 18 let v Tbilisi vyskákala bronz.

#4 Nikol Tabačková

Nástupkyně Barbory Špotákové? Dost možná. Bývalá softballová reprezentantka už se věnuje jen oštěpu a to velmi dobře. V Grossetu se letos stala mistryní Evropy do 20 let. Předtím byla čtvrtá na světě mezi 20letými a stejný výsledek zapsala i na MS do 18 let v roce 2015.

#3 Kateřina Skypalová

Jejím vzorem je polská kladivářská hvězda Anita Włodarczyk. Minimálně na mládežnické scéně už na její úspěchy navázala. Na ME do 20 let v Grossetu letos nenašla přemožitelku, podobně jako před rokem na šampionátu 18letých v Tbilisi. V 18 letech se navíc může pyšnit titulem mistryně České republiky.

#2 Barbora Malíková

Mnozí v ní vidí druhou Zuzanu Hejnovou. Je jí teprve 15 let, přesto na letošním MS do 17 let v Nairobi deklasovala všechny své soupeřky. Ve finále skvělým časem 52,74 s vymazala 29 let starý český dorostenecký rekord. Vedle toho letos stihla kraloval na republikovém šampionátu dospělých a také si přivezla stříbro z Evropského olympijského festivalu mládeže.

#1 Michaela Hrubá

Dříve dělala sedmiboj, ale nakonec si vybrala jen výšku. A ta jí jde náramně. V roce 2015 se v Cali stala juniorskou mistryní světa do 18 let, v dalším roce kralovala v Bydhošti 20letým skokankám. Zlato získala i letos na ME do 20 let v Grossetu. Může se chlubit celou řadou dalších cenných kovů, juniorskými rekordy a už se výrazněji prosazuje i mezi dospělými.

TIP: Představili jsme také 13 mladých českých nadějí pro příští Letní olympijské hry

Foto: Koláž (© atletika.cz, akskodaplzen.cz)

7 vycházejících hvězd české atletiky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *