Davis Cup

Přetěžký úkol stojí před českými tenisty. V baráží Davis Cupu zajíždějí na půdu Nizozemska a to bez Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka. Ve stejném termínu se hraje i semifinále, ve kterém se utkají Belgie s Austrálií a Francie se Srbskem.

Nizozemsko vs Česká republika
Vzájemné zápasy: 1:5
Dějiště: Haag Povrch: Antuka
TV: ČT sport – PÁ 13:50, SO 12:50, NE 12:00

Porážka od Německa v roce 2005 poslala české tenisty do první skupiny Davis Cupu. V následujícím roce se ale vrátili do světové skupiny a od té doby ji neopustili. Nyní přichází vážná hrozba.

Radek Štěpánek už dříve oznámil konec sezóny, Tomáš Berdych se zase kvůli náročnému programu omluvil. Kapitán Jaroslav Navrátil tak musel improvizovat a k osvědčenému triu Jiří Veselý, Adam Pavlásek a Lukáš Rosol donominoval debutanta Romana Jebavého.

Nizozemce v Haagu povede Robin Haase, žebříčkově nejlepší hráč celého zápasu. Právě od něj si domácí slibují zisk potřebných tří bodů. Dva ve dvouhře a jeden ve čtyřhře s vynikajícím deblistou Jeanem-Julienem Rojerem.

Vedle Haaseho Nizozemsko nedisponuje tak dobrými singlisty, což dává dobrou šanci Veselému a potažmo Rosolovi, který by díky zkušenostem mohl dostat přednost před Pavláskem. Ale pokud chtějí Češi pomýšlet na postup, tak budou muset minimálně jednou pokořit i nizozemskou jedničku.

Nominace
Nizozemsko Česká republika
Robin Haase (39. – 83.) Jiří Veselý (59. – 144.)
Tallon Griekspoor (279. – 383.) Adam Pavlásek (145. – x)
Thiemo de Bakker (408. – 1220.) Lukáš Rosol (192. – 293.)
Jean-Julien Rojer (x – 10.) Roman Jebavý (x – 58.)

Semifinálové zápasy

V Bruselu se o finále utká domácí Belgie proti Austrálii. Velmi důležitý bude souboj Davida Goffina a Nicka Kyrgiose, kteří patří do elitní dvacítky světového žebříčku. Klíčová by mohla být i čtyřhra, kde mají Australané velkou zbraň v podobě světové dvojky Johna Peerse.

V roce 2010 Srbsko slavně ve finále Davis Cupu porazilo Francii, nyní je čas na odvetu. Francouzi v čele s Jo-Wilfriedem Tsongou budou na antuce v Lille jasnými favority. Naopak Srbům chybí největší hvězda Novak Djoković a Dušan Lajović ho při vší úctě jen těžko zastoupí.


Více o Davis Cupu

Davis Cup jde do semifinále. České tenisty ale čeká baráž v Nizozemsku
Štítky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *