Hokejová liga mistrů

Hokejová liga mistrů už se pomalu chystá na svůj čtvrtý ročník. Soutěže nejlepších evropských lig se letos zúčastní 32 týmů, které byly rozděleny do 8 skupin. Soupeře už tak znají i 4 čeští zástupci – Kometa Brno, Bílí Tygři Liberec, Mountfield HK a Oceláři Třinec.

Na všechny účastníky čeká poměrně náročný zápasový program. První duely se odehrají 24. srpna a 3. září už budou mít týmy za sebou čtyři zápasy. Zbývající dvě utkání základních skupin jsou v plánu začátkem října.

Přímé přenosy vysílají kanály Sport 1 a Sport 2.

Skupiny Hokejové ligy mistrů

Česká liga má díky čtvrtému místu v žebříčku Hokejové ligy mistrů zajištěna 4 místa. Víc (5) jich drží jen Švédsko a Finsko. Celkově do HLM pošle své zástupce 13 zemí.

Mistrovská Kometa Brno ve skupině B narazí na finalistu finské ligy z Kuopia. Další cestu na sever obstará duel s Malmö, které se dostalo ve švédské lize do semifinále. Posledním týmem je Stavanger Oilers, 7krát v řadě mistr Norska.

Do skupiny D byl nalosován Třinec. Oceláři budou čelit možná vůbec nejtěžšímu možnému soupeři, švédským šampionům HV71. Dvakrát v řadě pak vyhrál svou ligu dánský klub Esbjerg Energy. Čtvrtým do party je německý Adler Mannheim.

Na britské ostrovy si zaletí Liberec. Konkrétně do Walesu, kde sídlí úřadující mistr z Cardiffu. Dokonce 31 titulů má Davos, aktuální semifinalista švýcarské ligy. Favoritem skupiny bude zřejmě švédské Växjö, které vyhrálo základní část a pak vypadlo ve čtvrtfinále.

Britský tým zavítá i do Hradce. Nottingham se do HLM dostal jako vítěz Kontinentálního poháru. Náročnějším soupeřem ale bude Bern, dvakrát v řadě mistr Švýcarska. Na postup bude myslet i finský klub TPS Turku.