Dnes se na Mistrovství světa v hokeji v Kolíně a v Paříži oddělí úspěšné a neúspěšné týmy. Na programu je čtvrtfinále, jehož součástí je i duel českých hokejistů s tradičním rivalem z Ruska. Napraví naši čtvrtfinálové zaváhání z minulého roku?

Rusko – Česko
16:15
TV: 15:45 ČT sport, 16:00 Jednotka
Komentují: Robert Záruba a Martin Hosták

Na loňském Mistrovství světa vyhráli čeští hokejisté základní skupinu, mimo jiné zdolali 3:0 svého dnešního soupeře – domácí Rusko. Pak ale smolně vypadli s Američany. Nyní jsou papírové předpoklady opačné. Více se věří Rusům, kteří až v posledním zápase skupiny přišli o první místo. To Češi po nadějných výkonech proti Kanadě či Finsku dostali varování v duelech proti Norsku a Švýcarsku. Nyní musí přijít zlepšení, hlavně v koncovce.

USA – Finsko
16:15
TV: 18:55 Dvojka a 19:00 ČT sport (záznam)
Komentují: Ondřej Zamazal a David Pospíšil

Po úvodní prohře s Německem se američtí hokejisté dostali na vítěznou vlnu, která semlela i Švédsko a Rusko. Tým plný mladých hvězd si proto může dělat oprávněné naděje na úspěch. Třeba na první titul mistrů světa po 57 letech. Nejdřív je ale nutné porazit Finsko, kterému se zatím na šampionátu vůbec nevedlo.

Kanada – Německo
20:15
TV: 20:00 ČT sport, 20:10 Dvojka
Komentují: Michal Dusík a David Pospíšil

Až 33 sekund před koncem zachránili němečtí hokejisté šanci na postup do čtvrtfinále. Nyní je čeká největší možný svátek. Tým kolem hvězdného Leona Draisaitla bude před vyprodaným publikem čelit největšímu favoritovi. Kanada usilující o zlatý hattrick už ale ukázala v základní skupině svou zranitelnost.

Švýcarsko – Švédsko
20:15
TV: 22:30 ČT sport a 23:40 Dvojka (záznam)
Komentují: Tomáš Jílek a Milan Antoš

Švýcarští hokejisté v základní skupině ztráceli body s papírově slabšími týmy, ale naopak udolali v prodloužení Kanadu a v základní hrací době Česko. Je ovšem otázkou, jestli bude jejich organizovaný hokej platit i na Švédsko, které je také proslulé precizní hrou. A také přivezlo do Kolína spoustu hvězd z NHL, byť zatím na šampionátu tak úplně neoslnily.

Všechny zápasy můžete sledovat živě na webu mshokej.cz nebo prostřednictvím HbbTV.

Více informací k MS v hokeji 2017 včetně programu, tabulek a výsledků

Menu MS v hokeji: Češi se ve čtvrtfinále pokusí zaskočit Rusy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *