Velmi početná je česká nominace pro Mistrovství světa v atletice 2017. V Londýně se představí celkem 27 českých atletů, z toho 15 žen a 12 mužů. Největšími hvězdami jsou Barbora Špotáková, Zuzana Hejnová a Tomáš Staněk.

Nominace původně čítala 23 atletů, ale na pozvání IAAF do Anglie cestují i nadějná tyčkařka Amálie Švábíková, steeplařka Lucie Sekanová a oštěpaři Vítězslav Veselý a Jaroslav Jílek.

Nejpočetnější disciplínou je z českého pohledu právě oštěp. Krom Veselého a Jílka budou házet i Jakub Vadlejch, Petr Frydrych, Barbora Špotáková a Nikola Ogrodníková. Početná je i tyčka, ve které budou české barvy hájit vedle Švábíkové i Romana Maláčová, Jiřina Svobodová, Michal Balner a Jan Kudlička. Celkově Česká republika obsadí 10 ženských a 7 mužských disciplín.

TIP: Podívejte se, jak se českým atletům dařilo na minulých šampionátech

Česká nominace

Pozn. Sloupec tabulky ukazuje pořadí v letošních světových tabulkách.

Ženy
Disciplína Tabulky
Amálie Švábíková tyčka 28.
Anežka Drahotová chůze 20 km 24.
Barbora Špotáková oštěp 2.
Denisa Rosolová 400 m př. 21.
Eliška Klučinová sedmiboj 21.
Eva Vrabcová maraton 35.
Jiřina Ptáčníková tyčka 22.
Kateřina Cachová sedmiboj 19.
Kateřina Šafránková kladivo 20.
Lucie Sekanová 3000 m př. 43.
Michaela Hrubá výška 14.
Nikola Ogrodníková oštěp 22.
Romana Maláčová tyčka 16.
Simona Vrzalová 1500 m 40.
Zuzana Hejnová 400 m př. 4.
Muži
Disciplína Tabulky
Adam Helcelet desetiboj 13.
Jakub Holuša 1500 m 16.
Jakub Vadlejch oštěp 6.
Jan Kudlička tyčka 11.
Jaroslav Jílek oštěp 27.
Ladislav Prášil koule 26.
Michal Balner tyčka 11.
Pavel Maslák 400 m 40.
Petr Frydrych oštěp 13.
Radek Juška dálka 11.
Tomáš Staněk koule 4.
Vítězslav Veselý oštěp 30.

Hvězdy české výpravy

★★★

Barbora Špotáková – Dál než ona už letos hodila jen Chorvatka Kolak. Již 36letá oštěpařka zaútočí na čtvrtou světovou medaili, zatím má zlato a dvě stříbra.

Zuzana Hejnová – Je čtvrtou nejrychlejší ženou sezóny, ale tři Američanky jí odskočily o více než sekundu. Vidina zlatého hattricku je však velmi lákavá.

Tomáš Staněk – Po 30 letech překonal výkonem 22,01 český rekord. Řadí ho to na čtvrté místo světových tabulek a taky mezi kandidáty na premiérovou medaili z MS.

★★

Jakub Vadlejch – Dlouho byl spíš tím třetím vzadu, nyní je českou oštěpařskou jedničkou. A vede si skvěle i v porovnání se světem, podle tabulek je 6. nejlepší.

Jan Kudlička – Čtvrtý muž z Ria patří už k tradičním oporám české výpravy. Potvrdil to i na letošním Halovém ME v Bělehradě, kde bral čtvrté místo.

Radek Juška – V Turnově skočil 829 cm a po 29 přepsal český rekord. Výkonnost stále teprve 24letého dálkaře roste. Třeba naváže na dva roky staré stříbro z Halového ME v Praze.

Jakub Holuša – Na 1500 m ho čeká nabité pole především afrických běžců. Určitě ale využije své tvrdé lokty a skvělý finiš k tomu, aby se přiblížil ke stříbru z loňského Halového MS v Portlandu.

Vítězslav Veselý – Letos po diskvalifikaci stříbrného Ukrajince převzal olympijský bronz z Londýna, jinak se mu moc nedaří. Pořád je to ale mistr světa z roku 2013.

Pavel Maslák – V letošních tabulkách sice není příliš vysoko, ale podle svých slov je výborně připraven. Pohodu mu dodává i letošní obhajoba titulu halového mistra Evropy.

TIP: Nepřehlédněte kompletního průvodce MS v atletice 2017

Na MS v atletice 2017 míří 27 Čechů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *