Martina Sáblíková

Poslední Zimní olympijské hry v Soči byly pro českou výpravu nejúspěšnějšími v historii. Naši sportovci získali dvě zlaté, čtyři stříbrné a dvě bronzové medaile. Soudě podle výsledků z posledních světových šampionátů by to v Pchjongčchangu mohlo být ještě lepší.

Čtyři biatlonové medaile

Nejvíce by se o českou medailovou sbírku zasloužili biatlonisté. Gabriela Koukalová získala na letošním Mistrovství světa kompletní medailovou sadu. Nejprve ovládla sprint, pak byla bronzová ve stíhačce a stříbrná ve vytrvalostním závodě. Druhý byl v této disciplíně i Ondřej Moravec.

Český biatlon by tak obstaral čtyři medaile. Před třemi lety v Soči bylo cenných kovů dokonce pět, ale ten zlatý chyběl.

Medaile Sáblíkové a Ledecké

A pak je tu samozřejmě Martina Sáblíková. V Soči získala zlato a stříbro, což by zopakovala i nyní. Alespoň soudě podle výsledků na posledním Mistrovství světa. Tam se navíc dařilo i sprinterce Karolíně Erbanové, které jen těsně unikly medaile. Byla čtvrtá a pátá.

Cenných kovů se naopak na snowboardovém šampionátu dočkala Ester Ledecká. Nejprve získala stříbro ve slalomu, který však byl z programu nadcházejících her vyřazen. Závodit se tak bude jen v obřím slalomu, do kterého Ledecká vstoupí jako úřadující mistryně světa.

Česká republika by tak podle výsledků z posledních světových šampionátů získala tři zlaté, tři stříbrné a jednu bronzovou medaili.

A co dál?

A to by se ještě mohlo zadařit v jiných sportech. Třeba v hokeji, kde byl náš tým loni pátý. Po tom, co vyhrál základní skupinu, nestačil ve čtvrtfinále po nájezdech na USA. Našim nahrává fakt, že v Pchjongčchangu nebudou k dispozici hráči z NHL. Uvidíme, jak se svěřencům Josefa Jandače povede na blížícím se šampionátu.

Velké ambice by mohly mít i české curlerky. Ještě předtím však musí družina kolem skipky Anny Kubeškové úspěšně zvládnout kvalifikaci. Psychickou pomocí by mělo být 7. místo z nedávného Mistrovství světa, což je nejlepší výsledek v historii.

Foto: Martina Sáblíková (Autor: Robert Scoble, pod licencí BY)

Podle výsledků na MS by Češi v Pchjongčchangu získali rekordní tři zlata

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *