Karolína Plíšková

Už v neděli startuje v Singapuru Turnaj mistryň, který dá tečku za tenisovou sezónou žen. Zastoupení bude mít opět i Česká republika a to díky Karolíně Plíškové. Jaké jsou její šance a které tenistky by měly bojovat o vítězství?

Pojďme si představit všech 8 účastnic, které si to rozdají ve dvou skupinách o čtyři postupová místa do semifinále.

Bílá skupina

Garbiñe Muguruza – 40% šance na postup

Rok 2017 bude hodnotit jako úspěšný především díky triumfu na Wimbledonu. Aktuální světová dvojka vedle toho vyhrála ještě v Cincinnati. Od té doby se ale nedostala dál než do semifinále. Naposledy v Pekingu navíc musela vzdát zápas prvního kola kvůli zdravotním problémům.

Karolína Plíšková – 40% šance na postup

Los jí celkem přál. S Garbiñe Muguruza má pozitivní bilanci 8:2, dvakrát ze dvou zápasů porazila i Jelenu Ostapenko. Letos zažívá dobrou sezónu, na chvilku vystoupala i na post světové jedničky. Vyhrála tři turnaje, na grandslamech uhrála dvakrát čtvrtfinále a jednou semifinále. Otázkou je její aktuální forma.

Venus Williams – 70% šance na postup

V roce 2008 v Kataru Turnaj mistryň ovládla a jednou z favoritek může být i nyní. Ve 37 letech se může pochlubit pátou pozicí na světě a to především díky povedeným výsledkům na grandslamech. Na Australian Open a na Wimbledonu hrála finále, na US Open semifinále. A co pátý velký turnaj sezóny?

Jelena Ostapenko – 50% šance na postup

Teprve 20letá Lotyška zažívá životní sezónu a zakončí ji premiérovou účastí na Turnaji mistryň. Šokovala především triumfem na Roland Garros, ale dařilo se jí i na dalších turnajích. Na posledních dvou uhrála semifinále, předtím dokonce vyhrála v Soulu. Forma hovoří pro ni.

Garbiñe MuguruzaFoto: Garbiñe Muguruza (Autor: mocor, pod licencí BY-NC)


Červená skupina

Simona Halep – 80% šance na postup

Krátce před Turnajem mistryň se stala světovou jedničkou, i když dosud nevyhrála grandslam ani finálový turnaj sezóny. Maximem jí bylo finále, na Turnaji mistryň ho dosáhla v roce 2014. Letos oslnila finálovou účastí na Roland Garros a také triumfem v Madridu. Formu má dobrou.

Elina Svitolina – 30% šance na postup

Ukrajinská tenistka se ve 23 letech dostala už na čtvrtou pozici ve světovém žebříčku. Svou sílu dokázala výhrami na velkých turnajích v Torontu, v Římě či v Dubaji. V závěru sezóny toho ale moc neuhrála a z posledního turnaje v Hongkongu musela kvůli zdravotním problémům odstoupit.

Caroline Wozniacki – 45% šance na postup

Po celou sezónu podává zkušená Dánka dobré výkony. Na sedmi turnajích se dostala do finále a po šesti zaváháních se v Tokiu konečně prosadila. I ji ovšem v Hongkongu dostihly zdravotní problémy, a tak je otázkou její aktuální rozpoložení. Bude chtít navázat na finálovou účast z Turnaje mistryň v roce 2010.

Caroline Garcia – 45% šance na postup

Mladá Francouzka zažívala poměrně dobrou sezónu ověnčenou čtvrtfinálovou účastí na Roland Garros, ale závěrečné turnaje ještě výrazně vylepšily její hodnocení. Výhry v Pekingu a ve Wu-chanu a série 12 výher v řadě pasují Garciaovou mezi favoritky minimálně na postup ze skupiny.

Simona HalepFoto: Simona Halep (Autor: Keith Allison, pod licencí BY-SA)


Program zápasů

Turnaj mistryň vysílá O2 Sport

  • Neděle 22. 10.: 11:00 Plíšková – Williams, 13:30 Muguruza – Ostapenko
  • Pondělí 23. 10.: 13:30 Halep – Garcia, 15:00 Svitolina – Wozniacki
  • Úterý 24. 10.: 18:00
  • Středa 25. 10.: 13:30
  • Čtvrtek 26. 10.: 10:00, 13:30
  • Pátek 27. 10.: 13:30
  • Sobota 28. 10.: 10:00, 13:30 semifinále
  • Neděle 29. 10.: 13:30 finále

Hlavní foto: Karolína Plíšková (Autor: Carine06, pod licencí BY-SA)

Představení účastnic Turnaje mistryň 2017
Štítky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *