Nino Schurter

Bikerům vrcholí sezóna. V australském Cairns se od středy do neděle uskuteční Mistrovství světa v cross-country a ve sjezdu. Představí se i Jaroslav Kulhavý, který se pokusí vrátit Švýcarovi Schurterovi sérii několika porážek. To nejdůležitější nabídne živě ČT sport.

Šampionát otevře středeční smíšená štafeta, ve které Češi obhajují stříbro. To hlavní však přijde až v sobotu, kdy budou o medaile bojovat ženy a muži.

Trochu zamrzí absence Kateřiny Nash, která bere tuto sezónu jako odpočinkovou. Zastoupit se ji pokusí duo Jitka Škarnitzlová a Karla Štěpánová. Zlato obhajuje Dánka Annika Langvad, ale lépe si letos ve Světovém poháru vedla Ukrajinka Jana Belomojna. Mezi favoritky se řadí i Švýcarka Jolanda Neff či Polka Maja Wloszczowska.

Mezi muži doplní úřadujícího vicemistra světa a druhého z Ria Jaroslava Kulhavého zkušení Jan Škarnitzl a Jan Nesvadba. Kulhavého na posledních dvou velkých akcích porazil Švýcar Nino Schurter, který letos ovládl všech 6 podniků Světového poháru. To český biker byl nejlépe druhý. V posledních dvou závodech SP byl druhý Francouz Stéphane Tempier a tradičním favoritem bude i jeho 37letý krajan Julien Absalon.

Mistrovství světa uzavřou nedělní závody ve sjezdu, které budou enormně zajímat domácí fanoušky. Australan Troy Brosnan je totiž lídrem světového žebříčku, Tracey Hannah je zase mezi ženami druhá. Zlaté medaile však obhajují Britové Danny Hart a Rachel Atherton.

ČT sport odvysílá v sobotu a v neděli v přímých přenosech závody mužů a žen v cross-country i ve sjezdu.

Program MS horských kol v Cairns
Středa 6. 9. 7:00 Štafeta XC
Čtvrtek 7. 9. 5:00 XC juniorek
Čtvrtek 7. 9. 7:00 XC juniorů
Pátek 8. 9. 6:30 XC mužů U23
Sobota 9. 9. 2:00 XC žen U23
Sobota 9. 9. 4:00 XC žen 3:50
Sobota 9. 9. 6:30 XC mužů 6:20
Neděle 10. 9. 1:30 Sjezd juniorek
Neděle 10. 9. 2:00 Sjezd juniorů
Neděle 10. 9. 5:00 Sjezd žen 4:55
Neděle 10. 9. 6:00 Sjezd mužů 5:55

Oficiální stránky MS horských kol

Foto: Nino Schurter (Autor: Julien Henry, pod licencí BY-NC-ND)

Schurter versus Kulhavý. V Austrálii se jede MS horských kol

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *