Fed Cup je strukturován do 8členné Světové skupiny a rovněž 8členné Světové skupiny II. Další země jsou rozděleny do tří regionálních zón podle své lokace. Hraje se o třech víkendech během jednoho roku.

Skupiny

Světová skupina

Čtyři vítězné týmy z prvního kola postupují do semifinále, odkud vede cesta do finále. Tyto týmy zároveň získávají právo účasti v dalším ročníku Fed Cupu. Čtyři poražené týmy z prvního kola naopak musí do baráže.

Světová skupina II

Čtyři vítězné země z prvního kola postupují do baráže, ve které se utkají se čtyřmi poraženými z prvního kola Světové skupiny. Na čtyři poražené zase čeká baráž s týmy z regionální zóny.

Regionální zóny

Zóny jsou rozděleny do tří regionů: Amerika, Asie/Oceánie a Evropa/Afrika. Každá zóna má dvě výkonnostní skupiny s výjimkou Evropy/Afriky, kde je i třetí skupina.

V regionálních zónách se hrají týden dlouhé turnaje na jednom místě. Turnaj je vždy rozdělen do skupinové fáze a následného play-off, které rozhoduje o postupech a sestupech. Přesný formát vždy záleží na počtu týmů.

Zápasy

Jednotlivá utkání Fed Cupu se hrají během jednoho víkendu systémem nejlepší z pěti zápasů. V sobotu jsou na programu dvě dvouhry, v neděli další dvě plus závěrečná čtyřhra. Utkání vždy hostí jedna ze soupeřících zemí.

Hostitel se určuje podle toho, kde se hrál poslední vzájemný zápas. Pokud měla jedna země naposledy výhodu domácího prostředí, tak teď ji bude mít ta druhá. Pokud se spolu dvě země ještě nesetkaly, tak o místě konání rozhodne los.

V regionálních zónách se hraje během jednoho dne na tři vítězné zápasy. Dvě dvouhry jsou zde následovány čtyřhrou.