Podzim bude patřit tomu nejlepšími evropskému fotbalu. Rozjíždí se skupinové fáze Ligy mistrů a Evropské ligy. Právě v druhé nejprestižnější soutěži se představí tři české kluby.

Skupinová fáze Ligy mistrů
Termíny: 12. a 13. 9., 26. a 27. 9., 17. a 18. 10, 31. 10. a 1. 11., 21. a 22. 11., 5. a 6. 12.
TV: O2 sport, ČT sport (jen úterý)
Rozpis zápasů
Tabulky

Rozložení vysílacích práv na Ligu mistrů zůstává stejné jako v minulé sezóně. Všechny zápasy odvysílá živě O2 Sport s výjimkou jednoho úterního. Ten poběží v přímém přenosu na ČT sport. Středeční zápasy můžete sledovat na zahraničních tv kanánech, např. na Jednotce, ZDF či ORF.

V 8 skupinách Ligy mistrů se tradičně představí 32 týmů a postupová matematika je jasná. Dva nejlepší z každé skupiny projdou do osmifinále, třetí tým se podívá do vyřazovací fáze Evropské ligy.

Rozlosování skupin zařídilo, že hned od začátku uvidíme velmi atraktivní duely. Ve skupině B proti sobě stojí PSG a Bayern Mnichov, ve skupině C Chelsea a Atlético, ve skupině D Barcelona a Juventus a ve skupině H zase Dortmund a Real Madrid.

Skupinová fáze Evropské ligy
Termíny: 14. 9., 28. 9., 19. 10., 2. 11., 23. 11., 7. 12.
TV: ČT sport (1 zápas), Nova Sport (4 zápasy)
Rozpis zápasů
Tabulky

O přímé přenosy z Evropské ligy se podělí dva české tv kanály. Jedno utkání odvysílá v každý hrací den živě ČT sport. Na Nova Sport 1 a 2 poběží další čtyři zápasy. Je tak jasné, že český fanoušek uvidí živě všechny zápasy českých klubů.

Evropskou ligu si zahraje 48 klubů rozdělených do 12 skupin po 4 týmech. I tady je postupový klíč jednoduchý. Do vyřazovací fáze projdou dva nejlepší kluby z každé skupiny.

A jaké šance mají Slavia, Plzeň a Zlín?

Nejtěžším soupeřem Slavie, která ztroskotala ve 4. předkole Ligy mistrů, bude španělský Villarreal. Mnohem hratelnější by měly být izraelský Maccabi Tel Aviv a kazašská Astana.

Viktoria Plzeň neuspěla ve 3. předkole Ligy mistrů proti rumunskému týmu FCSB. Nyní mezi těmito týmy dojde k odvetě. Zbylé dva týmy ve skupině G jsou o poznání slabší. Ať už jde o švýcarské Lugano či izraelský Hapoel Be’er Sheva.

Zlín se jako vítěz MOL Cupu dostal do základní skupiny Evropské ligy přímo. Nováčkovi v elitních evropských soutěžích navíc přálo štěstí. Do Olomouce, kde klub odehraje své domácí zápasy, přijedou Kodaň, Lokomotiv Moskva a moldavský Sheriff Tiraspol.

Zápasy Ligy mistrů a Evropské ligy odvysílají ČT sport, Nova Sport a O2 Sport
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *